Czy firma posiada certyfikat jakości ISO 9001?
W 2008 r. wdrożyliśmy system zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001:2000 w zakresie „Regeneracja i serwis przekładni kierowniczych i pomp hydraulicznych”. Przykładamy do niego ogromną wagę. Obejmuje on swoim zakresem wszystkie etapy naprawcze począwszy od przyjęcia przekładni kierowniczej od klienta poprzez demontaż, weryfikację części, naprawę, montaż, diagnostykę, magazynowanie a na wydaniu klientowi kończąc.
Czy warsztat posiada urządzenia do diagnostyki przekładni kierowniczej ślimakowej do samochodu ciężarowego?
Diagnostyka przekładni kierowniczej po naprawie to najważniejszy punkt całego procesu regeneracji. Bez sprawdzenia przekładni na naszym stanowisku diagnostycznym nie wiedzielibyśmy wielu rzeczy, także o jakości wykonania naszej usługi. Takiego urządzenia diagnostycznego, szczegółowo badającego wiele typów przekładni nie znajdą Państwo nigdzie w Europie, nawet u producentów przekładni kierowniczych.
Czy przekładnia kierownicza po regeneracji różni się w znaczący sposób od nowej?
Do regeneracji wykorzystujemy wyłącznie nowe części, a efektem naprawy jest to, że końcowy pomiar na komputerowym stanowisku diagnostycznym wykazuje, iż kolumna kierownicza mieści się w normie określonej przez producenta dla nowej przekładni. Tak więc możemy dać roczną gwarancję, tak jak producent przekładni.
Czy producenci też regenerują przekładnie kierownicze?
Oczywiście, że tak. Stosując podobną do naszej procedurę naprawczą osiągają ten sam efekt.
Dlaczego przekładnie po waszej regeneracji są tańsze niż przekładnie po regeneracji producenta w serwisie Scanii czy Volvo?
Mimo, że ceny części są podobne, to jednak koszty pracy w Polsce są wciąż niższe, stąd nasze korzystne ceny. Do tego dochodzi transport przekładni, marża dla sprzedawcy. Dlatego też: im mniej pośredników, tym niższa cena.
Gdzieś słyszałem, że ktoś regeneruje kolumny za np. 700 złotych netto, czemu u was tak drogo?
Nie regeneruje, tylko wymienia jeden simmering. Najlepiej porozmawiać z klientami, którzy skorzystali z takiej okazji. Jest to najlepszy sposób na ocenę wiarygodności takich zakładów. Niestety psują one opinię także nam, gdyż spotykamy klientów, którzy nam mówią, że nie wierzą w regenerację, bo to nic nie daje. Po wizycie u nas zmieniają zdanie.
Gdy mam niesprawną przekładnię co lepiej zrobić: regenerować ją, czy kupić używaną?
Regenerować. Jest to rozwiązanie tańsze i dużo lepsze. Regenerowana przekładnia, przy użyciu nowych części spełnia parametry określone przez producenta przekładni, jest sprawdzona na komputerowym stanowisku diagnostycznym, posiada roczną pisemną gwarancję bez limitu kilometrów oraz indywidualny certyfikat jakości (ISO9001:2008). Na używaną (nie regenerowaną), przekładnię sprzedawca nie da rocznej gwarancji, gdyż po prostu nie ma wiedzy, w jakim jest ona stanie technicznym. Tego nie można sprawdzić "na oko”.
Czy naprawiacie przekładnie każdego typu?
Tak, jeśli tylko da się przekładnię w jakikolwiek sposób zidentyfikować, a więc zastosować części i uszczelnienia przeznaczone do danego typu kolumny.
Czy są jakieś części, które nie podlegają wymianie podczas standardowej regeneracji?
Tak, są to: wałek ślimakowy, wał segmentowy, tłok i korpus. Wymieniamy je tylko wtedy, gdy zachodzi taka konieczność za dopłatą.
Mój samochód musi zarabiać i nie mam czasu postawić go, aby naprawić przekładnię, co robić?
Naprawa przekładni trwa zazwyczaj ok. 5 godzin, a nasza firma pracuje w godzinach od 7 do 17. jeśli przekładnia jest u nas rano, tego samego dnia jest gotowa do odbioru lub wysyłki. Innym wyjściem jest „wymiana" przekładni, która następuje po weryfikacji starego urządzenia.
Mój samochód miał wypadek, przekładnia wygląda w miarę dobrze, ale nie pracuje najlepiej, co robić?
Jednym z efektów wypadku, może być uszkodzenie (skrzywienie) wałka ślimakowego w przekładni lub odciśnięcie kulek łożyskowych na wewnętrznej stronie tłoka. Nasz zakład nie podejmuje się obróbki takiego wałka. Wymieniamy wówczas uszkodzone główne części w wyższej cenie ustalanej indywidualnie. Na życzenie wykonujemy ekspertyzy i orzeczenia techniczne dla firm ubezpieczeniowych.